Jdeme na vodnici


Tato zvláštní věc k nám doputovala již před dávnými lety. Je pravdou, že byla původně skutečně určena jen ke kouření opia, tedy u nás zakázané aktivitě. Dnes se však používá ke kouření klasického tabáku, který je smíchán s dalšími položkami jako je například melasa. V dávných dobách se místo ní používal med. Princip je takový, že se tabák zapálí a jeho dým prochází vodní dýmkou. Ta má jako hlavní část nádobu, ve které je voda a tím se kouř ochladí. Kuřák jej pak vtahuje ústy přes takzvaný šlauch neboli hadici. Chuť tabáku je pak taková, jakou si kuřák sám vybral.

kuřačka šíši

Těch je nepočítaně. Navíc velká většina kuřáků vodní dýmky kupuje více příchutí a dělá experimenty. Výsledkem pak bývá jejich vlastní směs, kterou pak nabízejí i návštěvám. A pokud přijde více hostů, dostanou jej všichni. Zde se může kouřit z jedné jediné vodnice. Nemusí si každý nosit svou. Některé jsou totiž uzpůsobeny k tomu, aby ji mohlo použít více lidí. Ne, nepředávají si nehygienicky šlauch z úst do úst, ale vodnice sama má více vývodů. Z každého vede hadice pro každého člověka zvlášť. A tak mohou kouřit všichni jeden a tentýž druh tabáku, a ještě si při tom povídat. Taková posezení nejsou v cizině ničím výjimečným.

různé šíši

Tak jako se u nás zve na kávu, tak se tam zve na šíšu, které se tam takto ovšem neříká. Tam se používá výraz nargilé a pak různé krajové, stejně jako u nás. Výraz farec namísto výrazu šíša je u nás sice méně k zaslechnutí, ale existuje. Je docela dobře možné, že byste i vy chtěli zkusit tuto „neřest“, která je v podstatě rituálem a spousta lidí to celé považuje za velmi příjemnou relaxaci. Nuže, pokud byste tedy i vy měli zájem to zkusit, musíte si zakoupit šíšu ve specializovaném obchodě zvaným shisha shop. Nejlepší na internetu je ten, na který se dostanete kliknutím na odkaz zde v tomto článku v předešlé větě.